Akcja sprzątania Użytku Ekologicznego Dolina Prądnika

W sobotę 31.03.2012 r. Towarzystwo na Rzecz Ochrony Przyrody oraz Małopolskie Towarzystwo Ornitologiczne zorganizowali akcję sprzątania doliny Prądnika w Krakowie.
Ponieważ sprzątanie Krakowa ma się odbywać w tym roku w związku z Euro 2012, a na terenie Użytku Ekologicznego Dolina Prądnika nie są planowane żadne wydarzenia z tym związane, więc chcąc odwiedzać ten teren w przyzwoitych warunkach musieliśmy sami o niego zadbać. Pomimo nienajlepszej pogody nad Prądnikiem stawiło się ok. 50 osób wyposażonych w wodery, gumiaki, robocze rękawice. Zlikwidowane wszystkie 3 zatory śmieciowe na Prądniku, ogółem zebranych ok. 200 worków śmieci posegregowanych na plastik, szkło i pozostałe. Oprócz organizatorów byli m.in. wędkarze, okoliczni mieszkańcy, przewodniczący i członek zarządu dzielnicy IV, członkowie Ruchu Ekologicznego Św. Franciszka, Polskiej Zielonej Sieci. Pojawiła się nawet silna ekipa sprzątająca z Małopolskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych, Straż Pożarna, Straż Miejska.
Akcję wsparli: Agencja Turystyczna i Biuro Podróży Ecotravel (wsparcie finansowe), Van Gansewinkel i Rada Dzielnicy IV (podarowane worki)

435_logo3

 http://www.dziennikpolski24.pl/pl/region/miasto-krakow/1215643-wielkie-sprzatanie-w-dolinie-pradnika-zdjecia.html
http://www.dziennikpolski24.pl/pl/galerie/regiony/krakow/1215839-wielkie-sprzatanie-w-dolinie-pradnika.html
http://www.tvp.pl/krakow/kronika/wideo/31-iii-2012-godz-1830/6919739

fot. Piotr Dziurdzia

fot. Jacek Tyblewski